PODEĽTE SA O PRÍBEHY S VAŠIMI LOKÁLNYMI PREDAJCAMI

Za každým produktom od lokálneho predajcu je príbeh. Podeľte sa o ten váš. Ako ste sa dostali k vášmu predajcovi? Čo vás zaujalo na jeho príbehu? Prečo nakupujete práve u neho? Ako prežíva pandémiu? Najzaujímavejšie príbehy zverejníme na Facebooku a Instagrame.

Odoslanim súhlasite so zverejnením príbehu

Vaše príbehy

Juraj píše:

Veronika žije skromne. Má útulný domček bez elektriny hore v kopcoch, latrínu na dvore a okolo domu kozy. Živí sa predajom drevených nádob, ktoré vzadu za domom vyrába. Keď nebola pandémia, do batoha si napakovala aj dvadsať kíl, obliekla sa do kroja a išla predávať na jarmok. Pýtal som sa, či sa tým dá uživiť. Povedala, že keď nemá človek veľké nároky, tak to ide. Celá rodina potrebujú okolo 400 eur aj s odvodmi do zdravotnej poisťovne. Keď boli deti menšie, potrebovali ešte menej. Keď prišla korona a trhy sa zavreli, nastal ale problém. Tak ako u mnohých iných malých remeselníkov, lokálnych farmárov, hudobníkov alebo miestnych kníhkupcov. Každý z nás môže týchto ľudí teraz podporiť, keď bude kupovať darčeky alebo pripravovať štedrovečerný stôl. Miesto kapusty a zemiakov z hypermarketu môžeme dať radšej prednosť lokálnemu farmárovi. A miesto nákupu cez Aliexpres, podporiť miestnych ľudí. Malí podnikatelia, remeselníci aj farmári potrebujú našu podporu viac ako kedykoľvek predtým.

Matej píše:

Nikdy som nebol na ríbezľové vína, pokiaľ som neochutnal tie od môjho kamaráta Ďura, ktoré fľaškuje pod značkou Vinárstvo Berezun. Najviac ma baví Ďurov príbeh. Ďuro je z Brezna, kde pestuje aj svoje čierne ríbezle. Za dávnych čias, keď pracoval a žil v Bratislave, som ho navštívil v jeho bytíku, kde otvoril skrine a v nich mal demižóny vína. Ďuro začal chodiť s jeho vínami na súťaže a hrozne ma bavilo, že víno z Brezna porážalo tie z Devína, Svätého Jura či Pezinka. Ďuro zbiera jedno ocenenie za druhým. Jeho víno je tak trochu aj exkluzivitou, keďže to robí v malom, a tak platí, že kto prv príde, ten skôr melie. V istom momente sa môže už stať, že vám viac neostane. A teda odporúčam aj ako dar, zatiaľ nikto nebol sklamaný. Alebo si jednoducho urobte radosť. Kúpiť sa dá u neho doma v Banskej Bystrici, v TIC Horehronie v Bystrej, TIC BREZNO, na horskej chate "Domček Horskej Služby" v sedle Čertovica a tiež v útulni Andrejcová na hrebeni Nízkych Tatier.